SlovenskyÖsterreich
Hodiny Po - Ne od 9:00 do 20:00   Telefón +421 904 805 276

Skylink a CS Link k 1.4.2013 vypnú HD programy od systému CryptoWorks

Skylink a CS Link k 1.4.2013 vypnú HD programy od systému CryptoWorks

Satelitné platformy Skylink a CS Link, prevádzkovateľa M7 Group, vypnú starý systém podmieneného prístupu CryptoWorks pri programoch vo vysokom rozlíšení (HDTV). Uskutoční sa tak už 1.4.2013.

Logo Skylink                              Logo CS Link

Dňa 1.apríla 2013 dôjde k odpojeniu zostávajúcich programov vysielaných vo vysokom rozlíšení HD od systémov podmieneného prístupu CryptoWorks (Skylink aj CS Link). Ide o 5 programov z balíčku Digital - ČT 1 HD, ČT sport HD, Prima Family HD a Nova HD. Tieto programy tak zostanú naďalej dostupné už iba zákazníkom Skylink a CS Link na kartách IRDETO / ICE.

Odpojenie HD programov je ďalším dlhodobým plánovaným krokom v procese útlmu systému podmieneného prístupu CryptoWorks. Technická podpora CryptoWorks bola rozhodnutím jeho dodávateľa - spoločnosť IRDETO - na konci roku 2012 ukončená.

Majiteľom dekódovacích kariet CryptoWorks odporúčame vymeniť čo najskôr svoju pôvodnú kartu CryptoWorks za novú kartu Skylink VÝMENA M7.

Prístupová karta Skylink VÝMENA M7 IRDETO / ICE

Obr.č.1: Prístupová karta Skylink VÝMENA M7, typ IRDETO / ICE

Kartu Skylink VÝMENA M7, v cene 13,90 EUR vrátane DPH, je možné zakúpiť tu. Ďalšia možnosť je objednanie niektorého zo základných balíčkov z ponuky Skylink na 6 alebo 12 mesiacov. Majiteľom kariet CryptoWorks v tomto prípade pošle kartu Skylink VÝMENA M7 platforma Skylink zadarmo.

Typ dekódovacej karty je možné rozpoznať podľa jej sériového čísla. Karty CryptoWorks majú sériové číslo štrnásťmiestne, zatiaľ čo karty IRDETO / ICE majú sériové číslo jedenásťmiestne. Sériové číslo je umiestnené na dekódovacej karte pod čiarovým kódom.